Somálsko, ničivé povodně

19.09.2020

Od konce června bylo nuceno opustit své domovy více než 150 000 Somálců kvůli povodním a povodním v jižních oblastech Somálska. Mnoho nově vysídlených osob nyní žije v přeplněných, provizorních přístřešcích postavených ze starých oděvů, plastových tašek, lepenky. Takový přístřešek poskytuje malou ochranu před nepříznivým počasím a nechává rodiny vystavené zvýšenému riziku zločinů, jako jsou loupeže a znásilnění.

Jídla je nedostatek a mnoho z nich má hlad s narůstající podvýživou u dětí a hrozí jim tak hlad. V některých oblastech cena základních potravin, zejména mléka a zeleniny, vzrostla o 20 až 50 procent.

Hygienické podmínky jsou špatné a přístup k lékařské péči je omezený. Zdravotní partneři varují před rizikem průjmu, chorob přenášených vektory, infekcí dýchacích cest a dalších přenosných nemocí, které se rychle šíří mezi vysídlenou populací.

Už za 100 Kč se dá v Súdánu koupit stan pro celou rodinu. Naše nadace podporuje :Rael z.s., Špirkova 525/8, Kamýk, 142 00 Praha 4, www.skolkaprorael.cz, která organizuje humanitární sbírku právě pro tuto oblast. Zároveň se již v minulosti podílela na projektech v této oblasti. 

LOGeco foundation podporuje takovou činnost.