Nadační fond LOGeco poslal jídlo a respirátory do Afriky

08.12.2020

Společně za lepší svět a očistit planetu od odpadků! Nadační fond LOGeco poslal jídlo a respirátory do Afriky

Luanda, 4.12.2020 - Tento týden dorazil do Afriky kontejner se zásobami potravin a respirátorů, který do Afriky poslali zástupci nadace společnosti LOGeco. V Angole pomoc přivítala sama dcera prezidenta Jéssica Lorena Dias Lourenço.


"Život na naší planetě nám není zcela lhostejný. Proto je třeba myslet na udržitelný rozvoj a společenskou odpovědnost. Tak jak v posledním svém dokumentu zdůrazňuje legendární dokumentarista David Attenboroug - dnes je ještě čas něco změnit a zachránit nejen lidský druh na naší planetě. Unikátní technologie ERVOeco na ekologické zpracování odpadu může být jednou z cest. Proto pomáháme také v Africe, kde je komunální odpad tíživý problém. Jsme si vědomi společenské odpovědnost ve státech, kde podnikáme, proto zde edukujeme a pomáháme i přímým dodáním potřebných komodit jako je jídlo," upřesňuje Miroslav Šilhan, zakladatel společnosti a nadace LOGeco, která je vlastníkem unikátní technologie na zpracování plastů ERVOeco.


Charitativní nejen potravinová pomoc vyrazila po oficiálním křtu za podpory České římskokatolické církve z Litovle na zhruba 10 000 kilometrů dlouhou cestu do angolské Luandy. V kontejneru bylo celkem 5 tun těstovin a 10 000 respirátorů určených především pro integrované záchranné složky, učitele ale i dobrovolníky a obyčejné lidi.


"Afričané se nemoci COVID-19 příliš nebojí, ale mají obrovský strach hlavně z hladu a nedostatku potravin zejména po ničivých povodních nebo v souvislosti s ekonomickou situací v období současné pandemie. Proto posíláme charitativní potravinovou pomoc do Afriky. Chceme, aby se v tamní komunitě nešířil koronavirus, ale zároveň víme, že nedostatek jídla trápí místní ještě více," doplňuje Šilhan.


Společnost LOGeco se dlouhodobě věnuje dobročinným projektům v ČR i po celém světě, zejména pak ve státech, kde působí. Založení nadačního fondu LOGeco foundation je logickým krokem pro to, aby mohly jejich aktivity ještě nabírat na intenzitě.


"Od počátku projektu jsme byli všichni v týmu přesvědčeni o tom, že naší motivací není jen ekonomický prospěch, ale přínos dalším generacím - všichni máme děti. Zcela se ztotožňujeme potřebou změny nakládání s odpady a s návratem původní přírody a záchranou diverzity přírody. Každý ekologicky zpracovaný a dále využitý odpad pomáhá ve státech, kde není nakládání s odpadem na příliš vysoké úrovni. Chceme snížit uhlíkovou stopu a pomáhat k lepšímu životu na planetě. Jsme rádi, že můžeme tento náš cíl zhmotnit v podobě vzniku nadačního fondu LOGeco foundation, která bude pomáhat i dalším neziskovým projektům v ČR i světě. Budeme rádi, když se k nám připojí lidé, kterým není lhostejný budoucí vývoj naší planety a stejně jako my, chtějí udělat pozitivní kroky pro budoucí generace. Chceme, aby se ekologické zpracování odpadu stalo standardem všude na světě," uzavírá Miroslav Šilhan ze skupiny LOGeco.

LOGeco se řídí mottem "Lidé začali se znečištěním, jen lidé ho mohou zastavit". Chce ukázat, že je možné nejen planetu Zemi čistit, ale i navracet do krásného stavu. Prostřednictvím nadace LOGeco odporuje řadu dobročinných ekoprojektů nejen v ČR, ale také v zemích, kde působí. Zejména jsou to projekty v oblasti ekologie, vědy, vývoje, vzdělávání a humanitární pomoci. Všude, kde skupina podniká a investuje, si uvědomuje i svoji společenskou odpovědnost, a proto podporuje místní neziskové a charitativní projekty, které se zabývají problematikou odpadů.


Kontakt pro média:

Renata Pilátová Gurellová

+420 774 677 935

gurellova@ervoeco.com